برگشت

درباره

کتابخانه آنلاین پندارپارس
کتابخانه آنلاین پندارس پارس
با اشتراک زمانی از کتاب ها و مجموعه های هدفمند کتابخانه آنلاین پندار پارس استفاده کنید

درباره ایکاپ (کتابخانه آنلاین پندارپارس)

هدف ما، کاهش هزینه پرداختی مشتریان، کاهش هزینه تولید کتاب، افزایش سرانه مطالعه کتاب و مدیریت توأمان هزینه و زمان کتابخوانی است.
با کاهش تدریجی فرهنگ کتابخوانی، انتشارات پندارپارس برای نخستین بار در ایران، اقدام به راه‌اندازی سامانه کتابخانه آنلاین پندارپارس، با نام تجاری ekup "ای-کاپ؛ مخفف کتابخانه-آنلاین-پندارپارس" نمود.

 

به جای خرید یک کتاب کاغذی، 3 کتاب در ایکاپ بخوانید.

 

نحوه استفاده از کتابخانه آنلاین

 به طور خلاصه می‌توان ایکاپ را بسان یک کتابخانه فیزیکی درنظر گرفت که بابت مدت زمان امانت دادن کتابها، مبلغی را دریافت می‌کند. یعنی هرچه مشتری کتاب امانتی را زودتر بخواند، هزینه کمتری پرداخت می‌کند؛ با این تفاوت بزرگ که کتابها را به صورت آنلاین، از درون سایت کتابخانه ایکاپ می‌خواند.

قیمت کتابها یکسان است و ارتباطی با تعداد صفحات آنها و قیمت پشت جلد کتابهای کاغذی ندارد و بهایی که پرداخت می‌شود، متناسب با مدت زمان امانت یا همان اشتراک زمانی خریداری شده است. سبک قیمت‌گذاری نیز برپایه تابع زمان، پلکانی معکوس است. بهای پیش فرض اشتراک هر کتاب، 3000 تومان یک ماهه است.

نکته مهم، زمانهای از پیش تعریف شده‌ی 1 ماهه، 3 ماهه، 6 ماهه، 9 ماهه و 12 ماهه است که به ترتیب، هزینه اشتراکی برابر با 3000 تومان، 7000 تومان، 12000 تومان، 16000 تومان و 20000 تعریف شده است.

طبیعی است خوانندگان باید برای خواندن کتابهای حجیم، زمان بیشتری را درنظر بگیرند. اگر در مدت اشتراکی که خریده‌اند نتوانند کتاب را به پایان برسانند می‌توانند برپایه تعداد صفحات نخوانده‌ای که مانده، مثلا یک اشتراک 1 یا 3 ماهه دیگر را خریداری نمایند.

همچنین، با آماده‌سازی سبدهای متنوعی با نامهای اشتراک هدفمند، کاپ طلایی، نقره‌ای و برنزی، تلاش خواهیم کرد برای آنها که بیشتر فرصت کتابخوانی دارند، قیمتها را از این هم پایین‌تر آوریم و قدرت انتخاب بیشتری به مشتریان خود دهیم.

فراموش نکنید که پس از خرید یک اشتراک، دسترسی به نسخه آنلاین کتاب فراهم خواهد شد؛ ولی امکان دانلود فایل pdf روی رایانه کاربر، چاپ کتاب یا کپی محتوا وجود ندارد. چراکه انتشارات موظف است در قبال فروش اشتراکها، حق تألیف همه مؤلفها را به ایشان پرداخت نماید؛ بنابراین در قبال محافظت از فایل کتابها، در برابر مؤلفان و مترجمان گرامی خود مسئول است و این انتظار را از خوانندگان گرامی نیز دارد که تلاشی برای نفوذ به سایت به منظور دسترسی به نسخه pdf کتابها انجام ندهند و ما را در مسیر خدمت رسانی بیشتر و ارائه کارهای بهتر، یاری فرمایند.

پندارپارس، خالق روشهای نوین کتابخوانی در ایران

(1 ماهه، 3 ماهه، 6 ماهه، 9 ماهه، 12 ماهه) به ترتیب با بهای (3000و 7000و 12000و 16000و20000). هرچه مدت زمان بیشتری انتخاب شود، بهای کمتری نسبت به تمدید ماهانه پرداخت می‌شود.

در این مدل، چند کتاب که هدف یا موضوع مشخصی را دنبال می‌کند در یک سبد محصول جای می‌گیرد؛ مانند مجموعه کتابهای MCSE، یا مجموعه کتابهای موضوع هک و امنیت که قیمت و زمان اشتراک این بسته‌ها، برپایه تعداد کتابهای آنها تعریف می‌شود.

اشتراک 6 ماهه همه کتابهایی که تا هنگام سفارش، چاپ شده است، با قیمت ثابت 350/000 تومان. مناسب افرادی است که مثلا برای یک کار تحقیقاتی یا پروژه‌ای، به فصلهایی از برخی کتابها نیاز دارند و یا افراد تندخوانی که بتوانند در 6 ماه، کتابهای موضوع خاصی را بخوانند.

اشتراک 12 ماهه همه کتابهایی که تا هنگام سفارش، چاپ شده است، با قیمت ثابت 1000/000 تومان. مقرون به صرفه‌ترین گزینه برای افرادی که بخواهند به همه آثار پندارپارس دسترسی نامحدود داشته باشند.

کاپ نقره ای، به ویژه برای اماکن فرهنگی عمومی، همچون کتابخانه‌های عمومی، دانشگاه‌ها، فرهنگسراها و شرکتهایی که به آموزش پرسنل، بها می‌دهند مفید است. این اماکن می‌توانند یک یا چند رایانه خود را به کتابخانه "ایکاپ" اختصاص دهند تا کاربرانشان بتوانند در مدت 12 ماه، نامحدود از کتابهای ما استفاده کنند.

اشتراک 12 ماهه همه کتابهای موجود و آنهایی که تا پایان 12 ماه چاپ خواهد شد، با قیمت ثابت  1/500/00 تومان.

کاپ طلایی، به ویژه برای اماکن فرهنگی عمومی، همچون کتابخانه‌های عمومی، دانشگاه‌ها، فرهنگسراها و شرکتهایی که به آموزش پرسنل، بها می‌دهند مفید است. این اماکن می‌توانند یک یا چند رایانه خود را به کتابخانه "ایکاپ" اختصاص دهند تا کاربرانشان بتوانند در مدت 12 ماه، نامحدود از کتابهای ما استفاده کنند.

توجه 1: هر شناسه کاربری ایکاپ، قابل استفاده برای کاربران مختلف است، اما در هر زمان، تنها یک نفر قادر به استفاده از آن است. مثلا اگر شناسه خود را به دوستتان دهید، زمانی که او مشغول مطالعه در ایکاپ است، شما قادر به ورود نخواهید بود.

توجه 2:  با توجه به اینکه این سامانه برای نخستین بار در ایران راه‌اندازی می‌شود، ممکن است دارای ضعف هایی باشد که طبیعی است. به مرور، و با دریافت پیشنهادهای اعضا، تلاش خواهیم کرد به کیفیت آن بیافزاییم.

ایکاپ، پدیده‌ای نوین در کتابخوانی

در ایکاپ، هر کتاب را روزی 50 تومان بخوانید

تازه های کتابخانه آنلاین

نویسندگان و مولفان برگزیده

حسین یعسوبی [ نویسنده/مولف ]

  team3

  مهران تاجبخش [ نویسنده/مولف ]

    

   team4

   سید منصور عمرانی [ نویسنده ]

     

    محسن مصطفی جواکار [ نویسنده ]

      

     © همه حقوق مادی و معنوی این کتابخانه (سایت) متعلق به انتشارات پندار پارس است. طراحی و پیاده سازی توسط م. تاجبخش
     error: Content is protected !!